YTONG® - якість, перевірена часом


Розчин

    Перед викладенням чергових рядів, слід підготувати розчин YTONG. Розчин YTONG поставляється на будівництво в мішках по 20-25 кг. Для підготовки розчину YTONG Вам не потрібна бетономішалка, лопата, пісок. Досить відра і дриля з насадкою-змішувачем.
Згідно з інструкцією на упаковці, висипаємо необхідну кількість суміші YTONG у воду. За допомогою дриля з мішалкою на низьких обертах ми готуємо розчин до отримання консистенції густої сметани.
Тонкошаровий розчин марки YTONG змішується водою, а потім кельмою ширини, що відповідає ширині блоку, рівномірно наноситься на поверхню.



Кладка блоків

    Перший ряд

Правильна кладка першого ряду блоків YTONG сильно впливає на точність будівництва всієї будівлі. Якщо виконаємо його правильно, кладка наступних рядів піде значно швидше.
Блоки першого ряду кладемо на цементний розчин, в якому відношення цементу і піску складає 1:3. Звичайний розчин служить для згладжування випадкових відхилень фундаментів по вертикалі. Розчин наноситься звичайною кельмою. Кладку зовнішніх стін починаємо з кутів. Варто звернути увагу на кладку блоку так, щоб гребені були спрямовані назовні - це полегшить подальші оздоблювальні роботи. Буде легше пошліфувати шпунти, ніж наповнювати їх штукатуркою. Після установки блоку YTONG перевіряємо його рівень і поправляємо за допомогою гумового молотка.
Правильне вирівнювання зовнішніх кутів першого ряду контролюється за допомогою рівнів. Потім, між встановленими зовнішніми кутами стіни слід розтягнути шнур і заповнити ряд. Розтягнутий шнур полегшує нам контроль горизонтальної кладки блоків YTONG у ряд. Після виконання кожного ряду блоків YTONG слід пошліфувати їх верхню поверхню. Для цього використовуємо терку або рубанок, а дрібні забруднення і отриманий пил видаляємо щіткою. Завдяки цьому розчин буде мати краще зчеплення з блоками.

Чергові ряди блоків

Кладки чергових рядів стіни можна починати після схоплювання цементного розчину, тобто через 1-2 години після укладання першого ряду. Чергові ряди кладемо на тонкий клейовий шов. Це можливо завдяки високій точності виготовлення блоків YTONG. Використовуючи блоки системи паз-гребінь, немає необхідності у вертикальних швах. Це дуже полегшує і прискорює роботу виробника. Стіна росте на очах.
Викладаючи чергові блоки, слід пам'ятати про зміщення вертикальних швів по відношенню до попереднього ряду, принаймні, на 8 см. Довжина блоку поблизу отвору або кутів будинку повинна бути більше або дорівнювати 11,5 см.



Різка блоків

    Якщо відстань між зовнішніми кутами не має повної довжини блоку YTONG, рряд слід доповнити відповідно підрізаним фрагментом блоку YTONG.
Блоки YTONG дуже легко і швидко можна розпиляти до необхідного розміру. Для розпилювання слід використовувати ручну пилу або кутник, завдяки чому можна легко зберігати високу точність. Щоб отримати гладку поверхню розпиляного блоку і забезпечити гарне прилягання розчину, поверхня блоку вирівнюємо рубанком або теркою. Використання для розпилювання електричної стрічкової пилки гарантує високу точність підрізування блоків необхідних розмірів. Стрічкову пилку варто використовувати на великих будовах - це набагато прискорює роботу.
Звернути увагу - вертикальний шов. У місцях, де блоки не з'єднуються системою паз-гребень, наприклад, де кладемо підрізаний блок, слід виконати вертикальний шов.



З'єднання зовнішніх і внутрішніх стін

    Внутрішню несучу стіну з блоків YTONG найкраще будувати одночасно із зовнішньою стіною. Тоді ми виконуємо перев'язку в кожному другому ряду блоків. Якщо блоки для внутрішніх стін - "більш холодні" чим для зовнішніх стін, перев'язку слід виконати на глибину макс. 15 см. Це обмежить містки холоду і запобіжить втрату тепла в цьому місці.
Блоки зовнішньої стіни, підрізають відповідним чином, дозволяють вводити блоки внутрішньої стіни на необхідну глибину.





Борозни для інсталяції

    У стінах з блоків YTONG прокладка внутрішніх комунікацій зовсім проста і не трудомістка.
Отвори під монтажні коробки свердлимо за допомогою спеціального плоского свердла. Після нанесення на стіни ліній прокладки комунікації, виконуємо різцем канавки в блоках YTONG. У канавках цвяхами прибиваємо тримачі для проводів. Потім прокладаємо кабель і кріпимо його в тримачах. У підготовлені раніше отвори слід вкласти монтажні коробки.
Для полегшення роботи і отримання прямої лінії до стіни слід прибити дошку і вести вздовж неї різець. Тоді канавки будуть ідеально рівні.



Свердління


    Застосовуючи звичайну дриль і спеціальну насадку YTONG можна легко висвердлити отвори або гнізда для розеток і вимикачів.



Арматура вікон

    У місцях під вікнами слід укладати горизонтальну арматуру. Її розташовують у самому високому шві. З цією метою можна використовувати фірмову арматуру для опорних швів або два прути з ребристої сталі діаметром 8 мм.
Фірмова арматура виготовлена з нержавіючої сталі з малим перерізом і її можна поміщати безпосередньо в тонкий шар шва. З цією метою на поверхні блоків укладаємо тонкий шар розчину і занурюємо в нього арматуру. У першу чергу ми позначимо на поверхні блоків плановану довжину віконних прорізів. Потім ми відріжемо арматуру на необхідну довжину. Слід пам'ятати, щоб розмір арматури збільшити, принаймні, на 0,5 м за межі отворів. На шов разом із зануреною в ньому арматурою кладемо черговий ряд блоків.
ВУ разі використання прутів з ребристої сталі, в ряді блоків слід виконати різцем канавки, відповідні довжині прута. Ретельно видаляємо пил, яка утворилася через канавок. Завдяки цьому розчин буде мати краще зчеплення до блоків. Канавки заповнюємо цементно-піщаним розчином, а потім поміщаємо в них пруття. Прути слід перед цим підрізати на необхідну довжину. Після занурення прутів, кельмою видаляємо надлишок розчину.
Перед кладкою чергового ряду, слід очистити поверхнюблоків, наприклад, за допомогою щітки. Завдяки цьому, ми отримаємо гладку поверхню блоків і розчин буде краще прилягати.
Незалежно від виду використаної арматури, її розмір повинен бути більше ширини отвору, принаймні, на 0,5 м з кожного боку.

МПП Ідея, Ідея, Ужгород, Закарпатська, Закарпаття, Закарпатская, Україна, Украина, idea.uz.ua, газобетонні блоки, газоблоки, блоки, D500, 600х200х300, 600х200х100, автоклавний пористий бетон, газобетонные блоки, вапно, известь, Calmit, Словаччина, Словакія, Lafarge, цемент, Holcim, белый, білий, Defro, котли, котел, вантажні перевезення, грузовые перевозки, будівельні матеріали, строительные материалы, Hasit, штукатурки